Uczniowie z Solca Kujawskiego są ,,Ekobezpieczni”

Finał akcji Ekobezpieczni miał miejsce w piątek, 21 września w Solcu Kujawskim. W zwycięskiej szkole, wraz z bankiem Santander, zorganizowaliśmy dzień z projektem Jak Jeździsz.

Było zabawnie, pouczająco, a przede wszystkim – bezpiecznie! Na uczniów  Szkoły Podstawowej nr 1 w Solcu Kujawskim w piątkowy poranek czekały nie lada atrakcje.

To właśnie tutaj kończyła się bezpieczna droga do szkoły Meli i Lucyny – uczennic, których film w konkursie Ekobezpieczni zdobył ponad 7000 głosów! Tam, gdzie skończyła się droga do szkoły, w piątek zaczęła się zabawa. Na placu przed szkołą do dyspozycji uczniów było miasteczko drogowe, na którym dwójka policjantów uczyła, jak bezpiecznie poruszać się rowerem po drodze.

Podczas, gdy jedna grupa jeździła rowerem po placu, inni także nie mogli narzekać na nudę. Tuż obok miasteczka drogowego dzieci mogły zagrać w planszówkę, która rozmiarami nieco różniła się od tych, które znają z domu.

Podczas gry dzieci spotykały się z sytuacjami, do których często dochodzi na drodze – prawidłowe zachowanie punktowane było dodatkowym ruchem tak, by utrwalić dzieciom najważniejsze zasady bezpiecznego poruszania się po drogach. Wreszcie przyszedł czas na to, co wszyscy uczniowie lubią najbardziej – nagrody. Każdy uczestnik miał okazję sprawdzić się na refleksomierzu, a najlepsi zostali nagrodzeni! Na evencie nie mogło zabraknąć ambasadora akcji, kierowcy wyścigowego Kuby Giermaziaka.

Po wejściu na salę gimnastyczną robiło się już nieco bardziej poważnie. Tam starsi uczniowie mieli okazję przekonać się, jakie przeciążenie panuje na symulatorze zderzeń, a wykwalifikowani ratownicy medyczni pokazywali, jak powinna przebiegać reanimacja i pierwsza pomoc. 

Zaangażowanie dzieci przerosło nasze oczekiwania – choć temat zajęć był poważny, wszyscy uczestnicy bawili się doskonale.

Dziękujemy za udział w konkursie Ekobezpieczni!