Złoty Kuba Giermaziak

Giermaziak

Kuba Giermaziak – polski kierowca wyścigowy zespołu VERVA Racing Team i uczestnik legendarnego wyścigu Le Mans 24 h został wysoko oceniony przez Międzynarodową Federację Samochodową. Polak ponownie znalazł  się w złotej kategorii kierowców wyścigowych.

Rok 2015 był dla Kuby Giermaziaka wyjątkowy – jako pierwszy w historii Polak wystartował i ukończył słynny wyścig Le Mans 24, co umocniło jego pozycję w świecie motosportu.

FIA przydziela pozycje kierowcom w jednej z czterech kategorii: platynowej, złotej, srebrnej i brązowej. Przypisanie do jednej z nich wymaga spełnienia określonych warunków. Ogólna, wstępna klasyfikacja to wiek i kariera kierowcy. Może one zostać skorygowana w kolejnych sezonach, w zależności od klasy i wyników uzyskanych w wyścigach serii podlegającej kategoryzacji. Do kategorii złotej przydzielani są kierowcy profesjonalni oraz amatorzy uczestniczący w międzynarodowych oraz krajowych seriach FIA. Spośród ośmiu zawodników z Polski, najwyżej sklasyfikowany został Kuba Giermaziak, na co dzień ścigający się w serii Porsche Supercup oraz wyścigach długodystansowych.

Lista Międzynarodowej Federacji Samochodowej będzie obowiązywać od 1 stycznia 2016.