Janek Kisiel testował wyścigowe Lamborghini Huracán

kisiel

Mistrz Audi Sport TT Cup z 2015 roku, Janek Kisiel, został zaproszony przez Leipert Motorsport na testy Lamborghini Huracána LP620-2 Super Trofeo. Jazdy próbne odbyły się 2 lutego na torze Circuit de Barcelona-Catalunya odwiedzanym co roku m.in. przez serię F1. Celem Janka Kisiela jest udział w tegorocznym cyklu Lamborghini Blancpain Super Trofeo Europe.

Czas referencyjny wskazywany przez zespół wynosił 1:52:00. Nasz kierowca poprawił ten wynik już w piątym okrążeniu, a łącznie pokonał 42 kółka. Doskonalenie jazdy oraz testowanie różnych ustawień zaowocowało świetnym wynikiem czasowym na jednym z ostatnich okrążeń – 1:49:55. Polak zaznaczył również, że Lamborghini, mimo podobnej mocy do Audi R8 z serii LMS Cup, jest łatwiejsze w prowadzeniu.

Leipert Motorsport to niemiecki zespół biorący udział w wyścigach Lamborghini Blancpain Super Trofeo Europe. Seria pojawia się na słynnych torach takich jak: Paul Ricard (Francja), Imola (Włochy), czy znane z obecnych sezonów Formuły 1 – Monza (Włochy), Silverstone (Wielka Brytania), Spa-Francorchamps (Belgia) i Nürburgring (Niemcy). Kierowy ścigają się w niej w niemal identycznych samochodach opartych na modelu Huracán 620-2, który zastąpił w tej roli Lamborghini Gallardo.

BSS reprezentuje polskiego kierowcę od 2015 roku, w którym wygrał cykl Audi Sport TT Cup. Z kolei w ubiegłorocznym sezonie Janek Kisiel ścigał się w azjatyckiej serii Audi R8 LMS Cup i dwukrotnie finiszował na podium.