Business Sport Solutions i PKN Orlen z nagrodą Impactor 2013

Orlen

Impactor to nie tylko najstarszy, ale także najbardziej prestiżowy konkurs marketingowy w Polsce. Od 1998 roku Akademia Mediów i Reklamy, której członkami są dotychczasowi zwycięzcy Konkursu, przyznaje statuetki najlepszym firmom sektora reklamowego i mediowego. W tegorocznej XVI edycji Konkursu Impactor wyróżniono projekt VERVA Racing Team w kategorii „Projekt Roku – Marketing Sportowy”.

VERVA Racing Team powstał w 2010 roku jako efekt współpracy Business Sport Solutions i PKN Orlen. Pierwszy w polskiej historii sportów motorowych zespół wyścigowy rywalizuje w prestiżowej serii Porsche Supercup obecnej na najsłynniejszych torach wyścigowych towarzyszącej Formule 1.

„VERVA Racing Team nie ogranicza się tylko do osiągnięć sportowych. Tak prestiżowa nagroda w dziedzinie marketingu, jaką został uhonorowany ten projekt to dowód, że prowadzone działania zmierzają w dobrym kierunku. Cieszy fakt, że Business Sport Solutions jest współtwórcą sukcesów marketingowych i PR-owych zespołu od momentu jego powstania” – ocenił Prezes Zarządu Business Sport Solutions, Damian Raciniewski.

Business Sport Solutions tworzy i koordynuje strategię obecności zespołu i kierowców w sferze mediów. Projekt VERVA Racing Team swoją popularność zawdzięcza doskonale prowadzonym działaniom marketingowym oraz rozbudowanej platformie komunikacji. Na wysoką popularność zespołu wpływ mają liczne działania PR oraz obecność w Internecie – strona internetowa zespołu oraz kierowcy, popularny fanpage na portalu społecznościowym Facebook, kanał na portalu YouTube. Ponadto projekt VERVA Racing Team obecny jest w mediach, a transmisje z wyścigów oglądane są przez miliony widzów na całym świecie.

Przeprowadzone przez Business Sport Solutions i PKN Orlen akcje marketingowe zostały zauważone przez kapitułę XVI edycji Konkursu Impactor, która przyznała projektowi tę wyjątkową nagrodę.