Bank Zachodni WBK razem z WORD Warszawa promuje bezpieczeństwo na polskich drogach

WORD

W ubiegłym roku ponad 25 tysięcy osób odebrało w Warszawie uprawnienia do kierowania samochodem osobowym. Kształcenie młodych kierowców nie powinno jednak kończyć się na zdaniu egzaminu państwowego – przed nimi jeszcze wiele nauki i nabywania doświadczenia. W tym celu Bank Zachodni WBK podjął współpracę z Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego w Warszawie, aby w ramach projektu „Jak Jeździsz” w placówkach WORD promować odpowiedzialne zachowania za kierownicą oraz kulturalną jazdę. Za realizację projektu, koordynację współpracy oraz produkcję materiałów odpowiada BSS Group.


Statystyki są nieubłagane – wciąż najwięcej wypadków drogowych powodowanych jest przez kierowców w przedziale wiekowym 18-24 lata. BSS Group na rzecz Banku Zachodniego WBK od prawie dwóch lat z powodzeniem realizuje projekt „Jak Jeździsz”, który promuje odpowiedzialne zachowanie kierowców zwiększając tym samym bezpieczeństwo na drodze.

W związku z rozwojem projektu nawiązano współpracę z Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego w Warszawie, by poza komunikacją w mediach społecznościowych, gdzie skupia się ponad 70 tysięcy fanów, zwrócić uwagę na edukację młodych kierowców na poziomie lokalnej społeczności. Ambasadorem akcji jest jeden z czołowych i najbardziej rozpoznawalnych kierowców wyścigowych w Polsce – Kuba Giermaziak.

We współpracy z ekspertami z WORD Warszawa BSS Group przygotowało materiały edukacyjne skierowane do osób zdających egzamin na prawo jazdy – m.in. plakaty oraz poradniki „ABC Młodego Kierowcy”. Na potrzeby projektu powstał film animowany promujący kulturalne zachowanie na drodze, emitowany w trzech warszawskich miejscach egzaminowania kierowców – przy Odlewniczej, Radarowej i na Bemowie. Dodatkowo każda osoba odwiedzająca główną placówkę WORD Warszawa przy ul. Odlewniczej 8 może wziąć udział w konkursie i wygrać atrakcyjne zestawy wyposażenia samochodowego – wystarczy odpowiedzieć na kilka pytań znajdujących się na ekranie dotykowym usytuowanym w Sali Rejestracji Egzaminowanych.