Sukces Kuby Giermaziaka i VERVA Racing Team w Porsche Supercup!

verva

Kuba Giermaziak, kierowca reprezentowany przez Business Sport Solutions, osiągnął największy sukces w swojej dotychczasowej karierze. Polak został wicemistrzem serii Porsche Supercup w sezonie 2014. VERVA Racing Team, w barwach którego startuje Kuba, zdobył mistrzostwo w klasyfikacji zespołowej.

Nasza firma  od pięciu lat odpowiada za działania marketingowe i PR projektu, a także obsługuje zaplecze sportowe zespołu.
Runda wieńcząca sezon odbyła się na torze Circuit of the Americas w amerykańskim Austin. Podczas dwóch ostatnich wyścigów w USA kierowca VERVA Racing Team zapewnił sobie drugie miejsce w klasyfikacji generalnej i został pierwszym w historii Polakiem, który może się pochwalić wicemistrzostwem w tak ważnej serii samochodów GT. „To był tak naprawdę mój najlepszy sezon w karierze. Wicemistrzostwo w takiej serii jak Porsche Supercup jest wyjątkowym osiągnięciem” – przyznał po weekendzie polski kierowca.

Kuba wraz z ekipą VERVA Racing Team w ciągu całego roku prezentował doskonałą formę. Przez dziewięć emocjonujących weekendów przeżywaliśmy jego zmagania i sukcesy. Polak na podium stawał czterokrotnie, w tym aż trzy razy na jego najwyższym stopniu, wygrywając zawody w Monako, Austrii oraz na Węgrzech. To najlepsza statystyka zwycięstw w tym sezonie Porsche Supercup.

Ogromnym osiągnięciem jest tytuł mistrzowski dla VERVA Racing Team. Zespół powołany w 2010 roku przez PKN ORLEN przy udziale Business Sport Solutions, szybko dołączył do światowej czołówki wyścigów. Tegoroczny sukces to wynik wieloletniego doświadczenia, profesjonalnego przygotowania oraz równej i przemyślanej jazdy w ciągu całego sezonu. „To bardzo miłe uczucie, że stworzyliśmy zespół, który jest w stanie walczyć o najwyższe laury na światowym poziomie. Wspólnie z zespołem walczyliśmy do końca podczas każdego startu” – ocenił wicemistrz Porsche Supercup w sezonie 2014.