Pierwszy Polak w drodze na podbój azjatyckiego motosportu! Janek Kisiel w pucharze Audi R8 LMS Cup.

kisiel

Ubiegłoroczny zwycięzca Audi Sport TT Cup w nadchodzącym sezonie zamieni Europę na Azję, jednak wciąż pozostanie wierny marce Audi. Jan Kisiel, który w zeszłym roku absolutnie zdeklasował swoich konkurentów, w tym roku rusza na podbój renomowanej serii wyścigowej Audi R8 LMS Cup.

Polaka zobaczymy na torach w Szanghaju, Tajlandii, Malezji, Korei i Tajwanie. Także w Szanghaju, Jan Kisiel zakończy sezon wraz z prestiżową serią WEC. Ponadto seria Audi R8 LMS Cup towarzyszyć będzie wyścigom Porsche Carrera Cup Asia, Lamborghini Super Trofeo Asia oraz Formula Masters China Series. Polski kierowca będzie reprezentował barwy zespołu KCMG.

Tytuł mistrza serii Audi Sport TT Cup wywalczony przed rokiem w pięknym stylu, zaowocował zaproszeniem Janka przez utytułowany zespół KCMG do udziału w jednej z najlepszych serii wyścigowych sygnowanych logo marki Audi. Zespół z Hongkongu ma ogromne doświadczenie w rywalizacji w wielu seriach wyścigowych. W swoim portfolio mają starty między innymi w World Endurance Championship, wyścigu 24h Le Mans, japońskiej Formule 3 oraz Super GT, w serii Formula Masters China Series, a także w azjatyckich mistrzostwach GT.

Jan Kisiel nie kryje radości z powodu otrzymanej szansy: „Bardzo się cieszę, że nadal będę mógł ścigać się za kierownicą samochodu wyścigowego Audi, jednak tym razem czeka mnie dużo mocniejszy model R8 LMS. Nadchodzący sezon zapowiada się emocjonująco. Wierzę, że wraz z zespołem powalczymy o jak najwyższe lokaty i być może tak jak przed rokiem będę mógł cieszyć się z tytułu mistrzowskiego. Na pewno powalczę o to z całych sił.”

Kariera polskiego kierowcy nabiera rozpędu. Fakt przesiadki z Audi TT Sport do niemal dwukrotnie mocniejszego modelu – R8 rozwijającego 560 KM, świadczy o ogromnym uznaniu dla umiejętności i talentu Janka. Jego start w nowej serii to ogromna szansa dla młodego kierowcy, co podkreśla Damian Raciniewski, prezes firmy Business Sport Solutions zajmującej się karierą Polaka: ”Już w poprzednim sezonie Janek udowodnił, że jest kierowcą o ogromnym potencjale. Tytuł mistrzowski w serii Audi Sport TT Cup uzyskany z ogromną przewagą nad resztą stawki dowiódł, że talent Polaka został dostrzeżony przez najlepszych i pozwolił na ogromny awans w świecie motosportu jakim jest start w Audi R8 LMS Cup. Trzymamy kciuki za Janka i wierzymy w kolejny rok sukcesów”.

Audi R8 LMS Cup to seria, której wyścigi odbywają się tylko w krajach azjatyckich. Ponad 20 kierowców czeka dwanaście startów, które rozegrane zostaną podczas sześciu weekendów wyścigowych. Pierwszy z nich zaplanowany jest już na 21-22 maja w Szanghaju. Tuż przed nim odbędą się dwudniowe testy, dzięki którym kierowcy lepiej zapoznają się z samochodami. Kolejne wyścigi odbędą się na torach w Tajlandii, Malezji, Korei, Tajwanie. Również w Szanghaju, na początku listopada kierowcy zakończą sezon.

Oficjalna strona serii Audi R8 LMS Cup dostępna jest pod adresem: http://www.audi-motorsport-asia.com/