Kuba Giermaziak kierowcą VERVA Racing Team w sezonie 2014

racing team

Podczas konferencji prasowej, która odbyła się 4 lutego w Warszawie, przedstawiono plany zespołu na 2014 rok. W tym sezonie wszystkie siły i know-how teamu skupią się na jednym zawodniku, tak aby stworzyć mu jak najbardziej komfortowe warunki, które pozwolą mu walczyć o zwycięstwo w klasyfikacji generalnej. Jedynym kierowcą ekipy będzie jej dotychczasowy lider – Kuba Giermaziak.

W tym roku kibiców VERVA Racing Team czeka jeszcze więcej emocji. Sezon będzie składał się z aż 9 weekendów wyścigowych, podczas których kierowcy zaliczą 10 startów. Inauguracyjna runda Porsche Supercup zostanie rozegrana podczas Grand Prix Hiszpanii na torze Catalunya pod Barceloną na początku maja. Nowością w kalendarzu będą starty na Red Bull Ring w Austrii i na ulicznym torze w Soczi. To właśnie nad Morzem Czarnym, w znanym rosyjskim kurorcie, odbędzie się podwójna runda kończąca sezon.

Bardzo dobre starty Kuby Giermziaka w VERVA Racing Team zostały zauważona za oceanem. W tym roku Kuba będzie startować również w amerykańskiej serii wyścigowej United SportsCar Championship.